Experience Club

www.experience.net.pl

Experience Club - South of Africa off-road adventure 2012.


Tekst: Wojtek Palczewski “Palczasty”.

Upłynęło kilka lat od naszego ostatniego pobytu w tej części Afryki. Namawiani przez przyjaciół oraz dobrze wspominając naszą poprzednią eskapadę, postanowiliśmy powtórzyć wyjazd do Namibii. Po przeanalizowaniu poprzedniej trasy, chcąc zobaczyć nieznane nam rejony, zmieniliśmy ją dodając południową część kraju. Ze względu na porę roku oraz fakt, że w tym okresie przy wybrzeżach RPA gromadzą się i rozmnażają wieloryby, postanowiliśmy rozpocząć i zakończyć naszą wyprawę w Cape Town. Tak więc generalny plan zakładał zrobienie pętli ok. 6000km ze startem w RPA, przejazdem na północ do Namibii, dotarciem pod granicę z Angolą i powrót na południe do Cape Town . Planowaliśmy odwiedzić kilka parków narodowych, dotrzeć do miejsc i wiosek położonych w trudniej dostępnych miejscach , a w ostatnich dniach pobytu zobaczyć wieloryby.

Czytaj więcej: Relacja - South of Africa 2012

Autor: Grzegorz Surowiec
Eco Challenge 2006
Karawana 4x4
Drogi, a raczej bezdroża, zawiodły tegoroczną karawanę Eco Challenge do jednego z najbiedniejszych państw świata, jakim jest Mozambik. Uczestnicy mieli do pokonania niezbadane i najdziksze zakątki buszu. W tegorocznej, szóstej już wyprawie po raz pierwszy brała udział polska załoga.

Czytaj więcej: ECO Challenge Mozambik 2006

Spitsbergen
Po bokach surowy krajobraz ośnieżonego gór bez jednego drzewka i ledwo widoczne światełka kilku budynków, klimat jak z filmu grozy. To najpiękniejsze miejsce na świecie - byłem tam dwa razy i bez wahania pojechałbym znów. To tam pierwszy raz w życiu lądowałem pasażerskim odrzutowcem na kompletnie zaśnieżonym pasie. Spałem.Był kwiecień i właśnie kończyła się jedna z ostatnich króciutkich już nocy.

Czytaj więcej: Wyprawa na Spitsbergen

Marzenia.

Rok 1991 – na stacjach benzynowych CPN pojawiają się ankiety ze zgłoszeniami do rajdu Camel Trophy. Polska zostaje włączona do programu tej wielkiej imprezy, fani off-roadu i wypraw mają szanse spełnić swoje marzenia ! Jeszcze wtedy znaliśmy ten rajd tylko z relacji telewizyjnych i artykułów w prasie. W tym roku mija 20 lat od startu pierwszej polskiej załogi w Camel Trophy.

Czytaj więcej: Camel Trophy - polska rocznica